Примера

Мајорка пет пати ја тресеше мрежата на Селта, Трајковски влезе во финишот од мечот (ВИДЕО)

Мајорка со фантастични 5-1 ја совлада Селта и освои три големи бода во борбата за опстанок, Александар Трајковски во игра влезе во финишот од мечот. 

Селта одигра нерешено против Барселона во претходното коло, но со Мајорка која е во опасната зона изгледаше немоќно.
 
Уште во првото полувреме беше 3-0 за домаќините со головите на Будимир, Чучо и Поцо. По пет минути игра во вториот дел Аспас намали на 3-1, но Будимир со нов гол ја врати предноста од три разлика. Конечните 5-1 беа дело на Севиља.
 
Нашиот Александар Трајковски во игра влезе во 83. минута од натпреварот.
 
Мајорка се уште е на позиција која води во пониска лига, има пет бода помалку од екипите кои се спасуваат но оваа игра и резултат носат надеж дека може да направат чудо во финишот од сезоната.

Стариот систем е неодржлив затоа што вродува со богатење на поединци наместо на општеството и граѓаните.

повеќе

Секој може да биде менаџер во „добри денови", но најчесто менаџерската работа не е за „добрите денови" туку постојан баланс помеѓу проблемите и можностите за оптимизирано управување на компанијата.

повеќе

Нека се соберат во Дојран, нека се договорат и нека нѐ известат. Сите други пак нека се спремаат за вистински избори во постпандемискиот период.

повеќе