Македонецот ја продолжува кариерата во Шпанија

Мајорка го потврди трансферот, Трајковски потпиша на четири години

Мајорка и официјано го потврди ангажманот на Александар Трајковски, Македонецот стави потпис на четиригодишен договор.

Александар Трајковски ја продолжува карирата во Шпанија, репрезентативецот на „црвено-жолтите“ ќе го носи дресот на повратникот во елитата, Мајорка. 

Клубот од Балеарските Острови попладнево го потврди трансферот, Александар Трајковски ставил потпис на четиригодишен договор. 

„Александар Трајковски е нов фудбалер на Мајорка, потпиша на четири години. Македонецот доаѓа како слободен играч од редовите на Палермо“ - гласеше известувањето.

Македонија во НАТО е заслуга на сите политички партии од  осамостојувањето на земјата, а не само ДУИ.

повеќе

„Каде да летнеме викендов е пристап што како таков повеќе нема да постои“...

повеќе

Зголемувањето на парите за финансирање на партиите не помагаат во поттикнувањето на политичката активност на граѓаните, туку веројатно и делуваат контрапродуктивно, зголемувајќи ја недовербата во партиите и политичарите.

повеќе