Манчестер јунајтед

Мајкл Керик си замина од Манчестер јунајтед: Време е да го напуштам клубот

Иако се шпекулираше дека Керик ќе биде еден од помошниците на Ралф Рангник, сепак тоа нема да се случи, тој заминува од клубот.

Керик го водеше Манчестер јунајтед на три меча и оствари одлични резултати. Ги победи Виљареал и Арсенал, а одигра реми на Стемфорд Бриџ против Челси.

По денешниот натпревар против Арсенал тој соопшти дека заминува од клубот.

„Моето време во овој голем клуб секогаш ќе се поврзува со моите најдобри години во мојата кариера. Одлучив дека сега е време да го напуштам клубот. Сакам да им посакам на Ралф Рангник, на стручниот штаб, фудбалерите и фановите се најдобро во иднина“, изјави Керик.

„Ова е моја одлука. Фудбалерите не знаеа за тоа. Им кажав сега по натпреварот. Беа шокирани, беа изнендени, имаше емоции во соблекувалната. Но тоа е нормално“.

Керик беше помошник и на Жозе Мурињо и на Оле Гунар Солшер.

Tочната искористеност и капацитет на водните ресурси во државата e невозможно прецизно да се пресмета заради недостиг на континуирани хидролошки мерења и мониторинг на квалитетот на водите.

повеќе

Нам бизнисмените не ни требаат ниту уставни преамбули ниту некакви параграфи за да ги почитуваме Република Бугарија и нејзините граѓани. Ние некого почитуваме доколку прави профит, плаќа даноци и доколку е општествено одговорен.

повеќе

Зголемувањето на цените на храната се случува од причини кои се многу посложени отколку зголемувањето на другите цени, така што справувањето со тие причини бара различни стратегии. 

повеќе