Серија А

Лукаку и Џеко во улога на асистенти, Мартинез и Кореа стрелци, Интер без проблеми со Специја (ВИДЕО)

Интер без многу проблеми стигна до победа од 3-0 над Специја, домаќините славеа со головите на Лаутаро Мартинез, Хакан Чалханоглу и Хоакин Кореа.

Интер се помачи во првото коло и гостувањето кај Лече, но вечерва избраниците на Симоне Инзаги лесно славеа против Специја.

Резултатот беше отворен во 35. минута, Лукаку со глава спушти топка за Мартинез а Аргентинецот од врвот на шеснаесетникот погоди по земја за 1-0.

На старот од вториот дел, Лукаку и Шкрињар се обидоа двојно да проиграат, топката стигна до Чалханоглу, кој ја затресе мрежата за 2-0.

Во финишот од натпреварот, резервните напаѓачи Џеко и Кореа ја запечатија победата. Босанецот доби топка во фор, убаво ја смири на гради и несебично го проигра својот колега од нападот за 3-0.

https://media.mozzartaffiliates.com/redirect.aspx?pid=3227&bid=1686

Одлучната изборна победа на италијанската десница овозможува нејзиниот лидер да биде првата жена премиер во Италија и прва која тврди дека недвосмислено има постфашистичко потекло.

повеќе

Нов фронт за работа на градежните фирми на веќе изградените згради (и куќи) треба да биде топлинската изолација.

повеќе

Во Македонија не постои никаква забрана за конверзиона терапија, а лиценцираните психолози што може да се јават како спроведувачи или наведувачи на ваква „терапија“, за жал, не сносат никакви последици.

повеќе