Фудбалерот од Белгија против малерите од изминатите години

Лукаку за втората авантура во Челси го одбра проколнатиот број (ФОТО)

Ромелу Лукаку го одбра дресот со број 9 за втората авантура во Челси, напаѓачот ја наследи „9-та" од Тами Абрахам, кој беше продаден на Рома за 40+ милиони евра.

Ромелу Лукаку минатата недела се врати на Стемфрд Бриџ откако Челси со Интер договори трансфер од 115 милиони евра (околу 97,5 милиони фунти). За својата втора авантура во синиот дрес, напаѓачот реши да го одбере проколнатиот број.

Тој ќе ја носи „9-та“, дрес кој до пред некој ден му припаѓаше на Тами Абрахам, кој беше продаден на Рома за 40+ милиони евра.

Младиот Англичанец не успеа да се наметне, исто како и неколку звучни имиња пред него како Гонзало Игуаин, Алваро Мората, Радамел Фалкао и Фернандо Торес, кои се мачеа пред противничките голови и разочараа.

Дресот со бројот 9 во минатото сосема неочекувано го носеше и дефанзивецот Калид Буларуж, како и фудбалерот од средниот ред Стив Сајдел. Секако, двајцата се покажаа како големо промашување.

Продолжува активноста на копачите, крановите и мешалките за цемент додека самите Албанци се протерувани од градот. 

повеќе

После речиси две години очигледно е дека менталното здравје на вработените е исто важно како и нивното физичко здравје. Сега повеќе од било кога, неопходен е силно развиен систем за управување со човечки ресурси.

повеќе

Јазикот е многу повеќе од структура на една реченица или граматика, јазикот е нашата историја, нашите обичаи и нашето наследство...

повеќе