Го истури бесот по големите промашувања

Лукаку со бокс ја искрши клупата на Белгија, има среќа што не беше стакло (ВИДЕО)

Ромелу Лукаку го истури бесот врз клупата на Белгија и со бокс удри во преградата, напаѓачот на Интер има среќа што не беше стакло па помина добро.

Ромелу Лукаку е трагичарот на Белгија по елиминацијата уште во групната фаза на мундијалот во Катар, напаѓачот во второто полувреме против Хрватска пропушти три добри прилики да постигне гол кој веројатно ќе значеше осминафинале.

Голгетерот на Интер по последниот свиреж падна на теренот и почна да плаче, а потоа на патот кон соблекувалната бесот го истури врз клупата на Белгија и со бокс удри во преградата, која за среќа не беше од стакло, па тој добро помина.

„Ќе дојде ден, кога пазарите отворени за трговија и размена на идеи, ќе бидат единствените борбени полиња“ - Виктор Иго

повеќе

Трагично е што воопшто треба да се бориме за зачувување на институција која отсекогаш била стожер на културниот живот во Македонија.

повеќе

Македонија нема рециклирачки капацитет за пластичната амбалажа, а со увозот на ѓубре како гориво во индустријата, станува и неофицијална депонија на ЕУ.

повеќе