Се пеглаат последните детали

Лука Јовиќ се враќа онаму каде што беше среќен, Реал го испраќа на позајмица во Ајнтрахт

Голем број на извори пренесуваат дека Лука Јовиќ ќе се врати во Ајнтрахт Франкфурт, се работи за позајмица до крајот од сезоната.

Напаѓачот пред година ипол стана најскапиот Србин и најскапиот фудбалер од Балканот откако се пресели во Реал Мадрид за 60 милиони евра. 

Сепак, Лука Јовиќ никогаш не блесна во белиот дрес па „кралевите“ бараа решение за неговата иднина.

Последните информации велат дека тој ќе се врати во Ајнтрахт Франкфурт, клубот каде ги имаше најубавите моменти во кариерата. 

Голем број на извори од Србија, Шпанија и Германија пренесуваат дека се пеглаат последните детали за позајмица до крајот на сезоната.

Северна Македонија, исто така, мора да се придвижи кон енергетска независност, користејќи обновливи извори на енергија кои нема да му наштетат на кревкиот екосистем во оваа прекрасна земја.

повеќе

Турската влада има нови барања од социјалните медиуми и дигиталните платформи како што се Фејсбук (Facebook), Ватсап (Whatsapp), Инстаграм (Instagram) и Твитер (Twitter). 

повеќе

Баталете ги овие глупости со Бугарија, а Османи нека си фати патот до Брисел да земе обрасци за членство во ЕЕО и нека ги пополнат брзо.

повеќе