Шпанската фудбалска федерација потврди

Луис Енрике веќе не е селектор на Шпанија

Шпанската фудбалска федерација потврди дека Луис Енрике веќе не е селектор на репрезентацијата, оваа одлука следува по дебаклот на Светското првенство. 

Шпанија со шампионски амбиции отпатува на Мундијалот во Катар, но натпреварувањето го заврши во осминафиналето каде беше елиминирана од Мароко.
 
Како последица на неуспехот, Луис Енрике веќе не е селектор на Шпанија. Одлуката денеска ја потврди Шпанската фудбалска федерација.
 
Тој ќе му се врати на клупскиот фудбал, ќе чека понуда од некој клуб, а Шпанија наскоро ќе добие нов селектор.
 
Како прв кандидат за селекторската позиција во Шпанија сега се споменува Луис де ла Фуенте кој е селектор на шпанската репрезентација до 21 година.

Калоѓера не може да премолчи, не може да замиже пред историската вистина на Македонија, па затоа во својот живот се определил да македонствува.

повеќе

Слушањето како способност да го фокусираме вниманието на аудитивните дразби е важен аспект на нашиот живот и значително влијае на неговиот квалитет во сите сегменти.

повеќе

„Ќе дојде ден, кога пазарите отворени за трговија и размена на идеи, ќе бидат единствените борбени полиња“ - Виктор Иго

повеќе