Селекторот Далиќ го сподели видеото на социјалните мрежи

Лудница во хотелот по победата: „Ватрените“ се качија на маса и запеаа со Младен Грдовиќ (ВИДЕО)

Хрватска вчера испиша историја откако се пласираше во финалето на Светското првенство а фудбалерите и селекторот Златко Далиќ знаеа како да се израдуваат на големиот успех

Популарните „Ватрени“ со голем пресврт против Англија закажаа пресметка со Франција и битка за златото. Фудбалерите на Хрватска и Златко Далиќ знаеа како да се израдуваат на историскиот успех, а лудата прослава колминираше во хотелот каде ги чекаше Младен Грдовиќ, кој специјално допатува во Москва поради нив. 

Најпрво тој се качи на маса, а потоа му се придружија и неговите задрани Субашиќ и Врсаљко.

Плукајќи врз музикантите, незнаејќи одработувате за други интереси поведени од разбирливата емотивна нетрпеливост која ја прават криминалците од двете страни.

повеќе

Каков и да биде резултатот од предвидениот референдум за името во септември или во октомври, тој не дава гаранција за обезбедување двотретинско мнозинство во Собранието за промена на Уставот.

повеќе

Тесла преку проектот Варденклиф покажал дека енергетските ресурси се неограничени.

повеќе