Тренерот по португалска линија ќе го убедува да се пресели во Истанбул

Луда трансфер шпекулација од Турција, Роналдо може да му стане соиграч на Алиоски?!

Од Турција пристигнува луда шпекулација, Фенербахче сака да го ангажира Кристијано Роналдо и со помош на Жорж Жесус да го донесе Португалецот во Истанбул, но од клубот ги демантираат написите.

Кристијано Роналдо со месеци се поврзуваше со заминување од Манчестер јунајтед, но до вчера ништо не се реализираше, па Португалецот ќе продолжи на Олд Трафорд.

Но со оглед на тоа дека во Турција трансфер пазарот е отворен уште една недела, се појави луда трансфер шпекулација за преселба на ЦР7 во Фенербахче.

Наводно тимот на нашиот Езгјан Алиоски се обидува со помош на Жорж Жесус и по португалска линија да го донесе Кристијано Роналдо во Истанбул.

Сепак од клубот веднаш пристигна демант.

„Не постои нешто вакво. Апсолутно немаме ништо со Роналдо. Овие гласини и сценарија намерно се пласираат за потоа луѓето да велат, „Али Коч уште еднаш потфрли на трансфер пазарот““ – брифираат од Фенербахче.

Калоѓера не може да премолчи, не може да замиже пред историската вистина на Македонија, па затоа во својот живот се определил да македонствува.

повеќе

Слушањето како способност да го фокусираме вниманието на аудитивните дразби е важен аспект на нашиот живот и значително влијае на неговиот квалитет во сите сегменти.

повеќе

„Ќе дојде ден, кога пазарите отворени за трговија и размена на идеи, ќе бидат единствените борбени полиња“ - Виктор Иго

повеќе