Премиерлига

Луд натпревар, Манчестер јунајтед даде три гола за седум минути за голем кам-бек па наивно прими гол во финишот (ВИДЕО)

„Ѓаволите" имаа фуриозни седум минути во кои три пати ја тресеа мрежата на Шефилд јунајтед за голем кам-бек, но потклекнаа во последните мигови од мечот и бодовите беа поделени.

Луд натпревар на Брамал Лејн, „сечилата“ имаа водство од 2-0 против големиот Манчестер јунајтед, но потоа следуваше кам-бек на гостите, за во 91. минута Шефилд јунајтед по трет пат да ја затресе мрежата на Давид Де Хеа и да се избори за бод.

Домаќините беа подобар противник во првите 45 минути и на полувреме сосема заслужено заминаа со предност од 1-0, стрелец на голот беше Флик во 19. минута

На стартот од вториот дел една грешка на средината од теренот отвори контра за Шефилд а Мусе прецизно биеше по земја од врвот на шеснаесетникот за 2-0.

Но „ѓаволите“ не се предадоа, имаа фуриозни седум минути во кои тројца членови на акамедијата донесоа голем кам-бек. Најпрво Вилијамс намали во 72. минута, Гринвуд изедначи на 2-2, а пресвртот го комплетираше Рашфорд во 77. минута.

Сепак, една неодлучност во одбраната овозможи Шефилд јунајтед да се избори за бод. Гостите оставија многу простор во 91. минута кога Мекбарни казни и погоди за 3-3.

Пандемијата на коронавирусот која го зафати целиот свет, не само што има огромно влијание врз јавното здравство, општеството и економијата како целина, туку предизвика пустош и во спортот.

повеќе

За транспортерите – благодарам, за мерките – итност, за компаниите надеж дека Владата ќе ги искористи сите ресурси на државата за да ги одржи во живот, без разлика на цената што треба да се плати за тоа.

повеќе

Пандемијата со коронавирусот започна во време кога довербата во институциите беше на рекордно ниско ниво. 

повеќе