Брилијантно!

Луд гол каков што ретко се гледа, Руф од Ренџерс погоди од својата половина (ВИДЕО)

Ѕвездата на Глазгов Ренџерс, Кемар Руф постигна маестрален погодок во Лига Европа на дуелот против Стандард Лиеж, погодок кој ќе конкурира за најдобар оваа сезона. 

Во судиското продолжение Ренџерс веќе имаше водство од 1-0 во Лиеж, а тогаш Руф на луд начин постигна гол, шутираше од својата половина и погоди!.

Дали и Грција треба да престане да ја смета бугарската фашистичка окупација за време на Втората светска војна како вистинска окупација?, прашува поранешниот грчки министер за надворешни работи – потписник на Преспанскиот договор со Македонија, во колумна за Балканеу. Колумната ја пренесуваме во целост и со автентичните фрази.

повеќе

Каракачанов: На Бугаринот паметот му доаѓа следниот ден...

повеќе

При еден спор, понижувањето не е добро ниту за победникот, ниту за поразениот; ниту за „победникот“, ниту за „поразениот“.

повеќе