Фудбалерот на Интер не внимава многу на исхраната

Ловрен: Брозовиќ не е нормален, пред финалето на СП изеде 2 кг чајна, два кроасана и успеа да претрча 15 км!

Дејан Ловрен откри интересна приказна поврзана со Марсело Брозовиќ, вели дека фудбалерот на Интер пред финалето на СП 2018, изел 2 кг чајна, два кроасана, пиел Кока-кола и на крајот успеал да претрча 15 км!

Белгиецот Дауда Петерс денеска откри каква диета држи Кристијано Роналдо, ЦР7 пред натпреварите јаде брокула, ориз и пилешко, и пие многу вода, никогаш Кока-кола.

Очигледно Марсело Брозовиќ има други ритуали, Дејан Ловрен раскажа што се ставил во стомакот фудбалерот на Интер пред финалето на СП 2018.

„Пред финалето на Светското првенство, изеде 2 км чајна, два кроасани и пиеше Кока-кола... На крајот претрча 15 км без проблем. Кога ќе го прашам како му успеава ова, тој само ќе покаже кон небото и ќе каже „чајна, чајна“. Не ми е јасно. Јас да го изедам сето ова, ќе ми требаат четири дена да дојдам при себе“ – вели дефанзивецот.

Во последните 30 години сите политички партии, независно од тоа колку демократски се претставуваат во своите програми, на државата гледаат како на инструмент, што е пак првиот сигнал, чекор кон авторитарност.

повеќе

Ако денес направиме една историска книжевна паралела, драмското дело на Стефановски ќе го квалификуваме како антологиски бисер, кого и сегашните и идните генерации ќе го чуваат како неодминлив столб на целокупната македонска драмска литература.

повеќе

За првпат во историјата на албанската демократија, една иста партија ќе биде на чело на земјата три последователни мандати. 

повеќе