Во следните денови ќе биде извршена интервенцијата

Лоши вести за Барселона: Кутињо мора на операција, го чека пауза од четири месеци

Барселона попладнево објави дека Филипе Кутињо го оштетил менискусот на левото колено и ќе мора да направи артроскопска операција, медиумите пишуваат за пауза од четири месеци.

Лоши вести за Барселона и Роналд Куман, подолго време нема да можат да сметаат на Филипе Кутињо.

Бразилецот синоќа се повреди против Еибар, а тестовите извршени утрово покажале оштетување на менискусот во левото колено.

„Каталонците“ брифираат дека играчот мора да направи артроскопска операција и во следните денови ќе биде извршена интервенцијата.

Како што пишуваат медиумите од Шпанија, Филипе Кутињо ќе паузира околу 4 месеци.

Реакцијата на семејството и блиските во однос на пандемијата е пресуден фактор кој влијае на емотивната состојба, размислувањата и однесувањето на младите.

повеќе

Можеби по нас ќе дојдат некои нови клинци што прегрнати ќе го слушаат мртвиот Џоле и ќе го разберат подобро отколку што го разбравме ние на кои со години жив на глуви уши ни пееше за љубовта.

повеќе

За државата Македонија, Македонците се посебен народ со повеќевековна традиција, кои зборуваат, творат, се радуваат и тагуваат на македонски јазик, веќе со векови, во и надвор од територијата на нашата држава.

повеќе