Не беше вака по крајот на првото полувреме

Лорис и Сон брзо се смирија, срдечна прегратка по мечот (ВИДЕО)

Хуго Лорис и Сон ги надминаа недоразбирањата кои ги имаа по крајот на првото полувреме, по мечот се прегрнаа. 

По крајот на првото полувреме капитенот Лорис и Сон влегоа во дуел кој од вербален ќе прераснеше и во физичка пресметка доколку не реагираа нивните соиграчи.
 
Но на одморот во соблекувалната можеби и со помош на Мурињо страстите се смириле, па по мечот двајцата завршија во срдечна прегратка.

За преродба требаат само три чекора: промена на изборниот модел, укинување на мега и квази државниот апарат заедно со сите паразити во него и економски план за ревитализација на земјата.

повеќе

Нашиот капацитет за справување со општи кризи е ограничен. Дали здравството е немоќно, или ние не можеме да се прилагодиме на промени?

повеќе

 За базата во Ново Село, Бугарија не добива ни долар за закупнина, а отворени се и бројни прашања за животната средина.

повеќе