Серија А

Локатели му донесе победа на Јувентус во градското дерби (ВИДЕО)

Со гол на Локатели во самиот финиш од натпреварот Јувентус освои три големи бода во дербито со градскиот ривал Торино. 

По лошиот старт на сезоната, Јувентус врза три победи по ред во Серија А, овој пат го победи Торино на негов терен.
 
Во еден неизвесен натпревар решавачкиот дуел го зададе Локатели кој постигна погодок во 86. минута.

Нема простор за двоумење и губење време, затоа Македонија и Бугарија треба да соработуваат што е можно поскоро за да најдат јасен јазик за разбирање, во процес кој би бил следен од ЕУ, Вашингтон и ОН.

повеќе

Наместо да ги повлечат тужбите против воените инвалиди и членовите на семејствата на загинатите припадници на безбедносните сили, МВР отиде дотаму што поднесе тужби дури и против членовите на семејствата на загинатите полицајци со законска камата да ја вратат земената оштета.

повеќе

Платформата е формирана на 9 мај 2018 година во рамките на проектот на УСАИД, во која се вклучени 4 комори за да се зајакне јавно-приватниот дијалог во процесот на подготовка на донесување закони и други прописи поврзани со работењето на бизнисот.

повеќе