Германецот имал врска со модел од Милано

Љубовниот живот на Озил е дел од „бомбите“ на Перез: Сите од Интер и Милан ја имаат еб*но твојата девојка!

Месут Озил и неговиот приватен живот се дел од „бомбите" на Флорентино Перез, Германецот по преселбата во Реал Мадрид ја „откачил" девојката и почнал да се забавува со модел од Милано.

Медиумите од Шпанија продолжуваат да објавуваат снимки од Флорентино Перез, во последната „бомба“ се зборува за приватниот живот на Месут Озил.

„Кога Озил пристигна во Реал, имаше 21 година и девојка, но за брзо време го „откри“ Мадрид и го промени животниот стил. Веднаш ја откачи девојката и ја замени со италијански модел од Милано. Ќе отпатуваше со приватен авион, ќе спиеше со неа и ќе се вратеше“ - вели претседател на „кралевите“.

„Еден ден, Мурињо му рече, „Озил, може ли да ти кажам нешто во доверба?“ Озил му одговори, „Да, да, секако“. „Види, девојката со која се забавуваш, ја имаат еб*но сите фудбалери на Интер и Милан, дури и тренерскиот персонал на двата тима“. После овој разговор, Озил ја остави“.

Одлуките донесени од поранешната власт, како што се докажа, беа лоши.

повеќе

Сѐ поочигледно е дека наместо Заев да направи чистка и да замети, граѓаните ќе го изметат него и СДСМ.

повеќе

Можеби поради еуфоријата што ја донесе туризмот - и желбата на самите жители на Грција да уживаат во одморите - пошироката јавност беше подготвена да ги толерира дневните бројки на новозаразени (во просек помеѓу 2.000 и 3.000 случаи во текот на летото). 

повеќе