Премиерлига

Ливерпул убедлив и без Салах и Мане (ВИДЕО)

Ливерпул со убедливи 3-0 го победи Брентфорд и освои три значајни бода во борбата за врвот во Премиерлигата. 

Ливерпул кој во овој период е без Салах и Мане, убедливо го совлада Брентфорд, но добро се испоти за да го отвори резултатот.
 
Првиот гол беше постигнат во 44. минута кога по асистенција од Александер Арнолд, Фабињо даде гол за водство од 1-0.
 
Во 69. минута Окслејд Чембрлејн зголеми на 2-0, а конечните 3-0 ги постави Минамино во 77. минута.
 
Во вториот денешен натпревар Лидс со 3-2 победи на гостувањето кај Вест Хем.

Економската криза е лоша во сите сфери на живеењето, но од неа можеме и да научиме по нешто.

повеќе

Во саботата во јавноста го претставивме предлог-ребалансот на Буџетот за 2022 година, откако истиот беше усвоен од страна на Владата.

повеќе

Наспроти сесловенскиот и општоевропскиот карактер на нивната дејност, Кирил и Методиј станале објект на присвојувања уште од средниот век.

повеќе