Раководството се подготвува за промени

Ливерпул стравува дека Клоп ќе замине, „црвените“ го сакаат Џерард за нов тренер

Според пишувањата на Мирор, раководството на Ливерпул стравува дека Јирген Клоп ќе го напушти клубот за да го превзеде кормилото на Германија, па тие веќе го пикирале Стивен Џерард како негова замена.

Ливерпул оваа сезона игра под очекувањата, па често се шпекулира за заминување на Јирген Клоп. Неодамна, Билд објави дека има двојно поголеми шанси стратегот да ја превземе репрезентацијата на Германија отколку во целост да го одработи договорот со „црвените“.

Според пишувањата на Мирор и раководството на Ливерпул стравува дека Јирген Клоп ќе го напушти клубот за да седне на кормилото на „панцерите“.

Па тие веќе го пикирале Стивен Џерард како негова замена. Легендата на Ливерпул има одлична сезона со Ренџерс и е на прагот на титулата во Шкотска.

Критики за тоа дека треба да се слушаат критики од членови, зошто е разрешен Стојко Пауновски, зошто Максим Димитриевски не е член на Централен одбор, беа искажани на последниот конгрес на СДСМ кој се одржа во неделата.

повеќе

Владите ширум светот имаат тенденција да ги следат своите национални интереси, наместо да следат глобално координиран пристап.

повеќе

СКСМ - комора на иднината, САП системите - иднина на македонскиот бизнис.

повеќе