Раководството се подготвува за промени

Ливерпул стравува дека Клоп ќе замине, „црвените“ го сакаат Џерард за нов тренер

Според пишувањата на Мирор, раководството на Ливерпул стравува дека Јирген Клоп ќе го напушти клубот за да го превзеде кормилото на Германија, па тие веќе го пикирале Стивен Џерард како негова замена.

Ливерпул оваа сезона игра под очекувањата, па често се шпекулира за заминување на Јирген Клоп. Неодамна, Билд објави дека има двојно поголеми шанси стратегот да ја превземе репрезентацијата на Германија отколку во целост да го одработи договорот со „црвените“.

Според пишувањата на Мирор и раководството на Ливерпул стравува дека Јирген Клоп ќе го напушти клубот за да седне на кормилото на „панцерите“.

Па тие веќе го пикирале Стивен Џерард како негова замена. Легендата на Ливерпул има одлична сезона со Ренџерс и е на прагот на титулата во Шкотска.

Опседнатоста со лесна и брза заработувачка, завидливоста и љубомората кон побогатите, невидената мрзливост комбинирана со желбата за убав и прилично ситуиран живот, од Македонците создаде зомбизирани суштества кои лутаат низ времето и просторот, без патоказ и без изграден вредносен ориентир по кој ќе се водат низ животот.

повеќе

Иако новогодишните честитки во јануари оваа година, беа најчесто за здравје и со желба за „старото нормално“, првите три месеци од 2021 година не навестуваат крупни промени околу тоа кој ќе биде повторно најизговорениот збор и во периодот кој претстои. 

повеќе