Ливерпул со стил го завери првото место, го декласираше Спартак Москва со 7-0! (ВИДЕО)

„Црвените" си ги закомпликуваа работите откако во минатото коло дозволија Севиља да се врати од 0-3, но вечерва во голем стил го заверија првото место и го декласираа Спартак Москва

Ливерпул не дозволи ново изненадување, по киксот на гостувањето во Севиља, избраниците на Клоп ги одиграа сите 90 минути на ниво и славеа со убедливи 7-0.

Резултатот го отвори Филипе Кутињо, Бразилецот погодои од пенал веќе во 4. минута. Истиот играч зголеми на 2-0 во 15 минута. Дебакалот на гостите се наѕираше веќе во 19. минута кога Фирмино донесе 3-0.

На стартот од вториот дел следуваа два брзи погодоци. Најпрво Мане во 47. минута се запиша во листата на стрелци, а потоа Кутињо комплетираше хет-трик во 50. минута.

Иако се беше јасно, домаќините продолжија да напаѓаат, па Мане со убав волеј донесе 6-0 во 76. минута.

Десет минути подоцна, и Салах си поигра со противничките дефанзивци и стрелаше прецизно за убедливи 7-0.

Тотнем - АПОЕЛ 3:0

Владите постојано ги повторуваат истите грешки. Тие го сметаат долгот како предност за долгорочен раст, наместо она што тој всушност е: тежок товар и извор на масивни долгорочни ризици.

Гостиварскиот градоначалник од сограѓаните побара да бидат потолерантни кон однесувањето на печалбарите.

Дента кога македонската делегација беше на пат за Нивици, Заев со себе требаше да понесе еден венец.