Ливерпул

Ливерпул потврди, Клоп потпиша договор до 2026 година

Ливерпул и официјално го потврди новиот договор на Јирген Клоп според кој германскиот стратег ќе остане на Енфилд до 2026 година. 

Иако до неодамна Јирген Клоп велеше дека ќе си замине кога ќе му истече договорот, сепак Германецот се предомисли и во наредните четири години ќе биде тренер на Ливерпул.
 
„Ливерпул со задоволство може да соопшти дека Јирген Клоп поптиша нов договор со клубот“, се вели во соопштението на Ливерпул.
 
Актуелниот договор на Клоп со Ливерпул траеше до 2024 година, со новиот го продолжи за нови две, што значи дека на Енфилд ќе остане до 2026.

Доколку чувствуваме дека нашиот труд ќе биде награден со успех, ќе ѝ приоѓаме на околината со апетит, доверба и храброст.

повеќе

Од општи формулации кон конкретни разговори.

повеќе

„Вчерашниот ден измина, утрешниот допрва доаѓа, го имаме само денес - да започнеме“.

повеќе