Ливерпул

Ливерпул потврди, Клоп потпиша договор до 2026 година

Ливерпул и официјално го потврди новиот договор на Јирген Клоп според кој германскиот стратег ќе остане на Енфилд до 2026 година. 

Иако до неодамна Јирген Клоп велеше дека ќе си замине кога ќе му истече договорот, сепак Германецот се предомисли и во наредните четири години ќе биде тренер на Ливерпул.
 
„Ливерпул со задоволство може да соопшти дека Јирген Клоп поптиша нов договор со клубот“, се вели во соопштението на Ливерпул.
 
Актуелниот договор на Клоп со Ливерпул траеше до 2024 година, со новиот го продолжи за нови две, што значи дека на Енфилд ќе остане до 2026.

Минатата недела во јавноста се актуелизираше дискусијата за концептот на даночната реформа.

повеќе

Војната во Украина ја разоткри вистината за Русија, но и вистината за Европа. 

повеќе

Несанкционирањето на овој говор доведува до повторување, ширење и злоупотреба на овие аномалии како еден вид „нормализиран“ начин во политичката борба против поединци и групи со различни мислења.

повеќе