Премиерлига

Ливерпул покажува зошто е шампион, моќна партија против Вулвс (ВИДЕО)

Ливерпул со убедливи 4-0 го победија Вулверхемптон и бодовно се изедначија со Тотнем на врвот во Премиерлигата, но поради послабата гол разлика се на второто место. 

И покрај големиот број на фудбалери кои им недостасуваат, Ливерпул одигра брилијантна партија против Вулвс, тимот на Клоп покажува зошто е шампион и дека е најголем фаворит за титулата и оваа сезона.
 
Мечот го отвори Салах во 24. минута, со тој резултат се замина и на одморот.
 
Во 58. минута Вајналдум постигна убав гол и го зголеми водството на 2-0, десет минути подоцна Матип реализираше со глава за 3-0, веќе беше јасно кој е победнкот.
 
Конечните 4-0 беа поставени на десетина минути до крајот на мечот, Семедо си постигна автогол.
 
По 11 кола Ливерпул има исто бодови како и Тотнем, само поради полошата гол разлика се на второто место.
 
Во следното коло му гостуваат на Фулам, а потоа го пречекуваат Тотнем на Енфилд во големото дерби.

Реакцијата на семејството и блиските во однос на пандемијата е пресуден фактор кој влијае на емотивната состојба, размислувањата и однесувањето на младите.

повеќе

Можеби по нас ќе дојдат некои нови клинци што прегрнати ќе го слушаат мртвиот Џоле и ќе го разберат подобро отколку што го разбравме ние на кои со години жив на глуви уши ни пееше за љубовта.

повеќе

За државата Македонија, Македонците се посебен народ со повеќевековна традиција, кои зборуваат, творат, се радуваат и тагуваат на македонски јазик, веќе со векови, во и надвор од територијата на нашата држава.

повеќе