Премиерлига

Ливерпул ја победи Астон Вила, прв триумф како шампиони (ВИДЕО)

Ливерпул дојде до очекуваниот триумф против Астон Вила, црвените триумфираа со 2-0 на Енфилд. 

Ливерпул дојде до првата победа откако ја завери шампионската титула, момците на Јирген Клоп се отрезнија од славјето па им се вратија на успесите.
 
Црвените беа немоќни во првиот дел, тешко создаваа шанси за гол, една добра акција во 71. минута им донесе водство, стрелец на голот беше Садио Мане.
 
Конечниот резултат го постигна Џонс во 89. минута по асистенција од Салах.
 
Претходно Њукасл и Вест Хем одиграа 2-2, Барнли и Шефилд јунајтед 1-1.

Нашиот капацитет за справување со општи кризи е ограничен. Дали здравството е немоќно, или ние не можеме да се прилагодиме на промени?

повеќе

 За базата во Ново Село, Бугарија не добива ни долар за закупнина, а отворени се и бројни прашања за животната средина.

повеќе

Се поставува прашањето, дали треба да се жртвува слободата за сметка на жртвите кои се последица од вирусот, кој не можеме да го спречиме освен со строги санкции и мерки?

повеќе