Премиерлига

Ливерпул го реши и Барнли и испиша нов клупски рекорд (ВИДЕО)

Ливерпул испиша нова клупска историја и сега има серија од 13 победи во Премиерлигата откако вечерва со 0-3 славеше на гостувањето кај Барнли.

Ливерпул запиша уште една победа, вечерва избраниците на Клоп триумфираа на незгодното гостување на Трф Мур.

Резултатот беше отворен во 33. минута кога еден центаршут на Арнлод испадна атрактивен лоб. Топката го закачи Вуд, го промени правецот и ги изненади голманот Поуп кој само гледаше како таа завршува зад неговиот грб во мрежата.

Пет минути подоцна веќе беше 0-2. Едно грешно додавање отвори контра за Ливерпул а Фирмино му асистираше на Мане за 0-2. Во 80. минута од мечот Фирмино ги постави конечните 0-3.

За „црвените“ ова беше 13. победа во низа во Премиерлигата, и тоа е нов клупски рекорд.

Бидејќи знаеме да се перчиме со секој што потекнал од нашиве простори, дури и до илјадито колено наназад (од Аминта III до Симона Халеп), јас ќе ја искористам приликава за да се погордеам со македонските гени на еден извонреден музичар: Васил Хаџиманов.

повеќе

Коста Абрашевиќ, Гоце Делчев... и десетици илјади современици кои потпишале дека „по род се...", за да можат да патуваат и да работат во ЕУ државите.

повеќе

Наместо ефтини штосови на прес конференциите на СДСМ, ВМРО и ДУИ, на кои во несвест паѓаат само  партиските послушници, нивните лидери треба да одговорат на конкретни прашања.

повеќе