Премиерлига

Ливерпул го победи Њукасл и се качи на врвот во Премиерлигата (ВИДЕО)

Ливерпул со 1-0 го победи Њукасл и се качи на првото место на табелата во Премиерлигата каде можеби ќе биде и само неколку часа во зависност од резултатот кој ќе го оствари Манчестер Сити на гостувањето кај Лидс. 

Меѓу двата меча против Виљареал во Лигата на шампионите, Ливерпул освои важни три бода од гостувањето кај Њукасл кој беше во одлична форма пред овој меч со четири победи по ред.
 
Единствениот гол на натпреварот беше постигнат во 19. минута кога Кеита најдобро се снајде и погоди за водство на Ливерпул од 1-0 што беше и конечен резултат.
 
До крајот на натпреварот Ливерпул имаше уште неколку одлични шанси за гол но не успеа да постигне втор погодок. Сепак целта е остварена, трите бода се освоени.
 
По оваа победа Ливерпул се качи на првото место на табелата, а дали ќе остане само ако Манчестер Сити не успее да победи на гостувањето кај Лидс.
 

Со францускиот предлог на патот кон ЕУ македонскиот народ ќе ја изгуби историската тапија врз сопствената свест и наследство.

повеќе

Ако пак се натури овој бесмислен консензус на Франција, кој ги признава сите емоции на Бугарија, тогаш оваа неспособна власт ќе не одведе подлабоко од сегашниот амбис.

повеќе

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе