Премиерлига

Ливерпул го победи и Вест Хем и израмни два рекорди (ВИДЕО)

Ливерпул со пресврт дојде до победа од 3-2 против Вест Хем и ја забележа 26. победа во 27. коло од Премиерлигата, притоа израмни и два рекорди. 

Ливерпул победи на последните 18 натпревари од Премиерлигата со што го израмни рекордот на Манчестер Сити за најмногу победи во серија во најдобрата англиска лига. Тој рекорд е направен од август до декември 2017.
 
Тие победија на последните 21 натпревар од Премиерлигата на домашен терен со што го израмнија рекордот од 1972 година кој го држеа тие за најмногу победи во серија во најдобрата англиска лига.
 
На денешниот натпревар Ливерпул почна одлично, поведе со гол на Вајналдум уште во деветата минута, но само три минути подоцна Диоп го изедначи резултатот.
 
Во деветата минута од второто полувреме Форналс погоди за комплетен пресврт и водство на Вест Хем од 2-1.
 
Ливерпул вршеше голем притисок кој резултираше со гол на Салах во 68. минута за израмнување на 2-2.
 
Во 81. минута Мане постигна гол за 3-2 и тоа беше конечниот резултат за нова победа на Ливерпул.

Секој може да биде менаџер во „добри денови", но најчесто менаџерската работа не е за „добрите денови" туку постојан баланс помеѓу проблемите и можностите за оптимизирано управување на компанијата.

повеќе

Нека се соберат во Дојран, нека се договорат и нека нѐ известат. Сите други пак нека се спремаат за вистински избори во постпандемискиот период.

повеќе

Дали е аксиом дека со членството во НАТО е гарантирана безбедноста на Македонија? Дали почеток на преговори значи и отворен пат за членство во ЕУ?

повеќе