Премиерлига

Ливерпул е пресилен за Манчестер јунајтед, убедлива победа на Енфилд (ВИДЕО)

Ливерпул буквално го разнесе Манчестер јунајтед победувајќи го со 4-0 во меч од Премиерлигата кој се играше на Енфилд. 

Поради моменталната форма, Ливерпул беше фаворит на овој меч, а предвидувањата се пресликаа и на теренот, Манчестер јунајтед изгледаше немоќно.
 
Црвените Ѓаволи на овој меч играа без Кристијано Роналдо на кој синоќа му почина новородениот син. Поради ова навивачите на Ливерпул му оддадоа почит на Португалецот со аплауз во седмата минута од натпреварот.
 
Но, Ливерпул немаше милост кон Манчестер јунајтед на теренот. Дека ќе биде лошо за тимот на Рангник, најави Диаз уште во петтата минута од натпреварот.
 
Салах во 22. минута зголеми на 2-0, со тој резултат се отиде на одмор, а во второто полувреме Ливерпул даде уште два гола.
 
Најпрво Мане во 68. минута зголеми на 3-0, а на пет минути пред крајот Салах со својот втор гол на мечот ги постави конечните 4-0.
 
По оваа победа Ливерпул се качи на првото место на табелата со два бода пред Манчестер Сити, но тимот на Пеп Гвардиола има меч помалку.

Со францускиот предлог на патот кон ЕУ македонскиот народ ќе ја изгуби историската тапија врз сопствената свест и наследство.

повеќе

Ако пак се натури овој бесмислен консензус на Франција, кој ги признава сите емоции на Бугарија, тогаш оваа неспособна власт ќе не одведе подлабоко од сегашниот амбис.

повеќе

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе