Французинот е четврто засилување за Зидан ова лето

Лион и Реал потврдија, Менди во Мадрид за 48 милиони евра плус додатни 5 милиони!

Лион и Реал вечерва официјално го соопштија трансферот на Ферлан Менди, левиот бек пристигнува во Мадрид за 48 милиони евра, плус додатни 5 милиони во бонуси.

Зделката се најавуваше со денови а оваа недела селекторот на Франција, Дидје Дешам откри дека Ферлан Менди ќе го облече дресот на „кралевите“.

Вечерва пристигна и официјална потврда од Реал Мадрид и Лион, левиот бек се сели на Бернабеу за 48 милиони евра плус додатни 5 милиони евра во бонуси.

Ферлан Менди ќе стави потпис на договор до 2025 година, и ќе биде четврто засилување за Зинедин Зидан ова лето по Едер Милитао, Лука Јовиќ и Еден Азар.

Помина времето кога политиката беше „шаховска борба“ на политичките актери, која неретко се одвиваше далеку од очите на јавноста и беше доста неразбирлива за обичниот гласач. 

повеќе

Државата треба повеќе да се вклучи во промовирање на младинско претприемништво како економска активност која би помогнала за намалување на невработеноста.

повеќе

Без оглед на политичката заднина на случајот за изнудување, владата во Скопје мора да се фокусира на темелна истрага наместо на ограничување на штетата.

повеќе