Лига 1

Лил го победи и Ленс и дојде на два чекори до шампионската титула во Франција! (ВИДЕО)

Лил е на прагот да стане сензационален шампион на Франција, по денешниот триумф над Ленс од 3-0 им остануваат уште два меча за да го направат тоа. 

Ленс важеше за тежок ривал, но Лил успеа да победи со убедливи 3-0 и да прокнижи три многу важни бодови во борбата за титулата.
 
Бурак Јилмаз беше херојот на Лил и на овој натпревар. Турчинот донесе водство во четвртата минута од пенал, а во 40. постигна прекрасен гол за 2-0. Конечните 3-0 ги постави Давид во 60. минута.
 
Треба да се напомене дека Ленс од 35. минута играше со фудбалер помалку откако Мишелин заработи два жолти картони.
 
Лил до крајот го пречекува Сент Етјен и му гостува на Анже, ако ги победи и тие два меча ќе стане шампион на Франција.
 
ПСЖ има минус четири бода од Лил, но и натпревар помалку, тимот на Покетино мора да чека кикс лидерот за да ја одбрани титулата.

Што правите министерке, кога ќе посетите еден приватен или државен иниверзитет за да видите што навистина се случува.

повеќе

Узурпацијата на јавниот простор како камен за сопнување на граѓанскиот активизам.

повеќе

Паузата во борбата против коронавирусот, бизнисот ја користи за свое преструктуирање и за непосредни контакти со компаниите кои беа запоставени во изминатиот период.

повеќе