Според италијанските медиуми

Лигата на шампиони ќе заврши со фајнл-фор турнир во Германија наместо во Турција?

УЕФА наводно планира сезоната од Лигата на шампионите да ја заврши со фајнл-фор кој ќе се игра во Германија наместо Турција.

Истанбул требаше да биде домаќин на финалето од Лигата на шампионите, но информациите до кои дојдоа некои медиуми велат дека тоа нема да се случи.

„Скај Спорт Италија“ објавува дека УЕФА сака Лигата на шампионите да продолжи на 7 и 8 август со осминафиналните мечеви кои не се доиграа.

Во четвртфиналето би се играло по еден меч наместо два, тие средби би биле на програмата на 13 и 14 август.

А полуфиналето и финалето би се играле на фајнл-фор турнир во Германија.

УЕФА се уште официјално нема објавено детали како и кога планира да се доиграат Лигата на шампионите и Лига Европа.

Дали е аксиом дека со членството во НАТО е гарантирана безбедноста на Македонија? Дали почеток на преговори значи и отворен пат за членство во ЕУ?

повеќе

Што е со оние граѓани кои не се вклопуваат во нашиот (би)етнички дискурс?

повеќе

Постојат различни фактори кои влијаат на нивото на ризик кога станува збор за перење пари. Тоа може да биде од клиенти, региони, производи или ризик од финансиски инструменти. Разбирањето на овие ризици, како и факторите што придонесуваат, им овозможува на надлежните органи многу поефикасно да се заштитат од перење пари поврзано со корупција.

повеќе