Возбудлив натпревар со седум погодоци во Северен Лондон

Лидс три пати водеше, на крајот Тотнем победи (ВИДЕО)

Во возбудлив натпревар со седум погодока, Тотнем ја доби пресметката против Лидс и покрај тоа што гостите три пати водеа, Родриго Бентанкур со два гола во финишот донесе три бода за „спарси".

Од 16 часот во Премиерлигата на програмата беа пет натпревари, а највозбудливо беше во Северен Лондон, Тотнем го победи Лидс со 4-3.

Гостите три пати водеа, но бодовите на крајот ги однесе Тотнем благодарејќи на Родриго Бентанкур.

Резултатот го отвори Самервил, кој погоди по десет минути игра. Кејн изедначи на 1-1 во 25. минута, но Родриго реализираше во финишот на првиот дел за 1-2.

На стартот од второто полувреме, Дејвис со многу среќа изедначи на 2-2, за Родриго во 76. минута по втор пат да ја затресе мрежата на Тотнем и да донесе 2-3.

Потоа на сцена стапи Родриго Бентанкур, кој постигна два гола за три минути и донесе 4-3 и огромно славје на домаќините.

На останатите натпревари, Ливерпул со 3-1 го совлада Саутемптон, Борнмут со 3-0 славеше против Евертон, Лестер со 0-2 го победи Вест Хем, а Нотингем Форест стигна до три важни бода против Кристал и триумф од 1-0.

Им благодарам на Русите како креатори, но посебно на бугарските послушни  извршители за пропагандата што ја водат против Македонија. Што направија?

повеќе

Деновиве адвокатот Тортевски во дебатна емисија рече дека немаме критична маса за држава. Не знам дали е така, но изгледа немаме критична маса за сериозни дебати и дијалози во општеството. 

повеќе

Светска банка проценува дека за секој долар инвестиран во здравството, државата има бенефит од 4 долари во смисла на зголемена економска продуктивност.

повеќе