Премиерлига

Лидс со убедлив триумф над Саутемптон им се врати на победите (ВИДЕО)

По два порази, Лидс се радува на победа откако со 3-0 го совлада Саутемптон, Алиоски од клупата го почна и овој меч. 

Езгјан Алиоски од клупата го почна денешниот меч против Саутемптон, во игра влезе во 59. минута при водство на неговиот тим од 1-0.
 
Возбудувања на мечот имаше во целиот тек, но резултатт беше отворен во 47. минута кога Бамфорд погоди за водство на Лидс од 1-0.
 
Во 78. минута Далас зголеми на 2-0, а шест минути подоцна Рафиња од слободен удар ги постави конечните 3-0.

 Еврообврзница во услови на најголемата светска економска криза за репрограмирање на долгот и буџетска поддршка.

повеќе

Повикот на Заев за „Влада за национален спас“ само три дена откако неговиот кабинет ја доби собраниската доверба, покажува дека таа тешко би се качила над сегашните 62 пратеници.

повеќе

Богатите држави мораат веднаш да донираат вакцини против ковид-19 на загрозените држави. 

повеќе