Лидс со гол во финишот му зема два бода на Ливерпул (ВИДЕО)

Лидс и Ливерпул одиграа нерешено 1-1, Езгјан Алиоски беше стартер на мечот и одигра 79. минути.

Ливерпул доживеа нов удар во битката за топ четири, но се чини дека таа веќе и нема да им биде важна бидејќи ќе играат во Суперлигата, а не во Лигата на шампионите.

Резултатот го отвори Мане со гол во 31. минута.

Потоа жестоко нападна Лидс, особено во второто полувреме, а Ливерпул создаваше шанси од контра напад.

Конечно Лидс постигна гол во 87. минута кога Љоренте најдобро се снајде во шеснаесетникот на Ливерпул и даде гол со глава.

Алиоски беше стартер на мечот и во игра остана до 79. минута.

Незабележливите разлики во нашето однесување кои се дел од психолошката манипулација на социјалните мрежи се предизвикани од надзорниот капитализам и ја нарушуваат демократската култура и личната автономија.

После десетици години се решава холдингот, неданочните давачки и царинските тарифи значајни за бизнисот.

Целиот свет гледа на 2021 година како на година на заздравување на економијата.