Премиерлига

Лидс со гол од пенал во судиското продолжение го победи Кристал Палас (ВИДЕО

Лидс освои многу важни три бода откако со 1-0 го доби дуелот со Кристал Палас, а до триумфот дојде во судиското продолжение. 

Натпреварот беше изедначен и двете екипи имаа свои шанси, а беше решен откако судијата свирна пенал поради играње со рака во фудбалер на Кристал Палас во сопствениот шеснаесетник.
 
Стрелец на голот беше Рафиња.
 
Ова беа многу важни три бода за Лидс во борбата за опстанок.

Земјите треба да бараат начини за градење мостови и унапредување на билатералните економски врски, а не да гледаат во минатото и да му наметнуваат на македонскиот народ поинаков идентитет или историски наратив.

повеќе

Tочната искористеност и капацитет на водните ресурси во државата e невозможно прецизно да се пресмета заради недостиг на континуирани хидролошки мерења и мониторинг на квалитетот на водите.

повеќе

Нам бизнисмените не ни требаат ниту уставни преамбули ниту некакви параграфи за да ги почитуваме Република Бугарија и нејзините граѓани. Ние некого почитуваме доколку прави профит, плаќа даноци и доколку е општествено одговорен.

повеќе