Италијанецот има понуда

Лидс сака да го врати Тоти од пензија, Алиоски може да заигра со две италијански легенди

Ако се остварат шпекулациите за трансфер желбите на Лидс, Езгјан Алиоски може да заигра со две големи италијански легенди. 

Веќе неколку дена се пишува дека Лидс се интересира за Џиџи Буфон, а денеска има дека тие сакаат да го вратат Тоти од пензија и му нудат едногодишен договор.
 
Поранешниот напаѓач на Рома, Марко Бориело изјави дека познат англиски клуб сака да потпише со Тоти како играч.
 
„Знам дека познат англиски клуб му достави понуда да се врати како играч“, вели Бориело но не открива за кој се работи.
 
Лидс има италијански сопственик, Андреа Радрицани, па веројатно негови желби се Буфон и Тоти.
 
Би било интересно ако Алиоски заигра со двете италијански легенди.

Улогите на „добар и лош полицаец“ ќе ги играат кон нас уште долго, доколку не сфатиме дека со итроманска политика не се може подалеку од Табановце до Богородица.

повеќе

Неделава, владите на ЕУ повторно решија да го одложат започнувањето на преговорите за пристапување со земјите кандидати Албанија и Северна Македонија, што претставува историска грешка - бидејќи безбедноста и стабилноста на Унијата зависат од трансформацијата на југоистокот.

повеќе

Минатата недела, Сирија повторно беше на врвот на меѓународните вести. Земјата, која долги години е вклучена во борбата против екстремистичките групи, повторно се соочи со нов бран на агресија и воена акција. Во средата, на 9 октомври, турската армија, заедно со сириските антивладини бунтовници, го започна маршот кон североисточните делови на оваа земја што предизвика жестоки борби.

повеќе