Македонскиот фудбалер е по мерак на Биелса

Лидс му подготвува нов договор на Алиоски по одличната партија против Астон Вила

Англиските медиуми пишуваат дека Лидс планира да почне преговори со македонскиот фудбалер, Езгјан Алиоски за нов договор. 

Алиоски синоќа беше стартер на мечот против Астон Вила, играше како лев бек, го одигра целиот меч, а според „Скај Спортс“ беше еден од најдобрите фудбалери на теренот.
 
„Фудбал Инсајдер“ пишува дека Лидс планира да му понуди нов договор на Алиоски. Актуелниот договор му истекува по крајот на оваа сезона.
 
Марсело Биелса е голем фан на Алиоски иако не го игра секогаш во првата постава за него тој е значаен дел од тимот, од шест натпревари, нашиот фудбалер настапи на четири, од кои на два беше стартер.
 
Алиоски со своето екстровертно однесување стана култна фигура меѓу навивачите на Лидс, тој е најпозитивниот лик во соблекувалната, па неговото останување ќе биде значајно од повеќе аспекти.
 

При еден спор, понижувањето не е добро ниту за победникот, ниту за поразениот; ниту за „победникот“, ниту за „поразениот“.

повеќе

Стравот од неизвесноста што ја носи пандемијата од ковид-19 вирусот, бара да се преструктуираме и да го промениме начинот на нашето однесување и работење.

повеќе

Ако имаме предвид дека секој збор има свое значење, тогаш оваа „железна завеса" кон Бугарија, за која зборува премиерот дека била подигната од Југославија, се доведува во корелација со Берлинскиот ѕид. А, железната завеса помеѓу двете германии доведе до нивно обединување.

повеќе