Нови клубови се поврзуваат со македонскиот фудбалер

Лидс и Салернитана го сакаат Барди

Енис Барди ќе го напушти Леванте откако овој тим испадна од Примера, но се уште не е познато која ќе биде новата средина на македонскиот репрезентативе. 

Последните информации од Шпанија велат дека Лидс и Салернитана се приклучуваат во трката по Енис Барди.
 
Македонскиот репрезентативец претходно најчесто се поврзуваше со шпански клубови, Алмерија, Бетис, Реал Сосиедад, Селта... но се споменуваа и Фенербахче, Лацио, Фиорентина, Лион...
 
Леванте за Барди бара најмалку пет милиони евра, во наредниот период се очекува и нешто поконкретно околу неговиот трансфер.

Самата идеја на странските директни инвестиции е да донесе нови вработувања со повисоки плати кои треба да ги исплаќа странскиот инвеститор.

повеќе

Треба да се размисли за тоа дека сите предлози и промени кои доаѓаат од Брисел, не можат ефикасно да се применат и во Македонија и да се дејствува во правец на благосостојба на граѓаните, а не само на профитите.

повеќе

Предложеното законско решение се фокусира на аудиовизуелниот/радиодифузниот сектор, игнорирајќи ги последниве две децении на развој на дигиталниот домен и на интернет, со сите негови позитивни и негативни страни.

повеќе