Го пропушта мечот со Атлетик Билбао

Леванте потврди, Барди повторно е повреден

Леванте информираше дека македонскиот фудбалер, Енис Барди заработил повреда на тренинг поради која ќе го пропушти дуелот со Атлетик Билбао. 

Барди паузираше три месеци поради повреда на грбот, а сега брзо откако се врати повторно треба да биде надвор од теренот.
 
Овој пат станува збор за полесна повреда на бутниот мускул за која веројатно ќе му треба пауза од само неколку дена.
 
„Енис Барди изаработи мускулна повреда во десната нога. Му беа направени медицински тестови откако почувствува нелагодност на утринскиот тренинг. Тој нема да биде во комбинација за петочниот меч против Атлетик Билбао, неговата состојба ќе се следи и се надеваме дека ќе биде фит за полуфиналниот меч од купот на Шпанија“, се вели во соопштението на Леванте.

Кусокот во глобалното производство на вакцини против КОВИД-19 може да се надомести доколку на производителите ширум светот им се даде пристап до потребната технологија и знаење. 

повеќе

Европа е решена да се ослободи од меката моќ на Москва (енергенсите), а и на дипломатско поле сака да и стави до знаење дека и за неа ќе има „црвени линии“. 

повеќе

Незабележливите разлики во нашето однесување кои се дел од психолошката манипулација на социјалните мрежи се предизвикани од надзорниот капитализам и ја нарушуваат демократската култура и личната автономија.

повеќе