Примера

Леванте и Барди со пресврт до победа кај Осасуна (ВИДЕО)

По поразот од Валенсија, Леванте дојде до првиот триумф во Примера оваа сезона откако со 3-1 победи на гостувањето кај Осасуна, Барди беше стартер на мечот. 

Енис Барди очекувано го почна натпреварот на Леванте, во игра излезе во 74. минута при резултат од 1-1.
 
Резултатот беше отворен во 38. минута кога Торес погоди за водство на Осасуна од 1-0, но само три минути подоцна Мелеро со прекрасен погодок изедначи на 1-1.
 
Во 69. минута Роџер Марти промаши пенал, но осум минути подоцна со постигна гол се искупи и му донесе водство на Леванте од 2-1.
 
Во 81. минута Моралес го постави конечниот резултат од 3-1.

Во Македонија само 1% од младите професионално се занимаваат со спорт, 7% спортуваат аматерски, додека 42% спортуваат рекреативно или практикуваат физичка активност во вид на хоби и рекреација.

повеќе

Нашето законодавство дава поголема важност на едно парче хартија отколку на вистинската состојба на терен.

повеќе

Еве што знаат мнозинството Македонци и Бугари родени до 1980 година.

повеќе