Напаѓачот сака да замине од Минхен

Левандовски во соблекувалната зборувал на полски, но еден збор сите фудбалери на Баерн го разбрале

Според пишувањата на Билд, Роберт Левандовски имал телефонски разговор во соблекувалната на Баерн, напаѓачот зборувал на полски, но сите фудбалери разбрале еден збор – Барса.

По пресметката со Волфзбург, Роберт Левандовски изјави дека тоа веројатно бил негов последен натпревар во дресот на Баерн Минхен и ја повика управата на клубот да се најде решение кое ќе одговара на двете страни.

„Баварците“ веднаш му порачаа дека мора да ја одработи последната година од договорот, па се очекуваат тензични месеци на „Алианц Арена“.

Како што пренесува Билд, Роберт Левандовски неодамна во соблекувалната имал телефонски разговор, напаѓачот зборувал на полски, но сите фудбалери разбарале еден збор.

„Роберт Левандовски зборуваше гласно на телефон во соблекувалната, иако напаѓачот разговараше на полски, еден збор беше разбран од сите иако никој не го познава јазикот“ – пишува Билд.

Зборот е Барса, фудбалерите слушнале како Роберт Левандовски постојано го повторува името на клубот од Камп Ноу.

Се верува дека „каталонците“ се следната дестинација на напаѓачот, и според новинарот Николо Шира, паднал дил за тригодишна соработка.

„Роберт Левандовски е се поблиску до Барса. Договорени се личните услови за соработка до 2025. Сега Барса ќе седне на маса со Баерн за да го комплетира трансферот“ – напиша новинарот на Твитер.

Одлучната изборна победа на италијанската десница овозможува нејзиниот лидер да биде првата жена премиер во Италија и прва која тврди дека недвосмислено има постфашистичко потекло.

повеќе

Нов фронт за работа на градежните фирми на веќе изградените згради (и куќи) треба да биде топлинската изолација.

повеќе

Во Македонија не постои никаква забрана за конверзиона терапија, а лиценцираните психолози што може да се јават како спроведувачи или наведувачи на ваква „терапија“, за жал, не сносат никакви последици.

повеќе