Лига на шампиони ждрепка

Левандовски со Барса ќе игра против Баерн Минхен, во истата група е и Интер

Роберт Левандовски со Барселона ќе игра против својот Баерн Минхен во групата Ц од Лигата на шампионите каде што се наоѓа и Интер. 

Денеска во Истанбул беше извршена ждрепката за новата сезона од Лигата на шампионите, а групата на смртта е Ц каде што се наоѓаат Баерн Минхен, Барселона, Интер и Викторија Плзен.
 
Ждрепката сакаше Роберт Левандовски многу брзо да се сретне со Баерн Минхен. Тоа ќе биде пресметка која ќе предизвика големо внимание.
 
Елиф Елмас со Наполи ќе игра во групата А против Ајакс, Ливерпул и Глазгов Ренџерс.
 
Аријан Адеми и Стефан Ристовски со Динамо Загреб се во групата Е заедно со Милан, Челси и Салцбург.
 
Група А

Ајакс
Ливерпул
Наполи
Ренџерс
 
Група Б

Порто
Атлетико Мадрид
Баер Леверкузен
Клуб Бриж
 
Група Ц

Баерн Минхен
Барселона
Интер
Викторија Плзен
 
Група Д

Ајнтрахт Франкфурт
Тотнем
Спортинг Лисабон
Марсеј
 
Група Е

Милан
Челси
РБ Салцбург
Динамо Загреб
 
Група Ф

Реал Мадрид
Лајпциг
Шахтар
Селтик
 
Група Г

Манчестер Сити
Севиља
Борусија Дортмунд
Копенхаген
 
Група Х

ПСЖ
Јувентус
Бенфика
Макаби Хаифа

 

Сведоци сме деновиве на сензационална приказна за некаков американски тим кој, внимавајте, агресивно ќе ловел корупција во Македонија.

повеќе

Најавите на американската администрација за бескомпромисна  борба против овие корумпирани,  неспособни  и криминални структури на сите нивоа на државата за македонските граѓани се единствено светло во тунелот.

повеќе

Концептот на даночната реформа, кој го претставивме минатата недела на заедничка прес конференција со премиерот е дел од поголем процес за креирање на оптимален даночен систем кој ќе биде праведен и ќе го поддржи економскиот раст.

повеќе