Ла Лига

Левандовски продолжува да ги тресе мрежите, Барса со моќна партија до три бода кај Севиља (ВИДЕО)

Барселона со триумф од 0-3 си замина од незгодното гостување кај Севиља, Роберт Левандовски продолжува да ги тресе противничките мрежи.

„Каталонците“ наредија три победи во Ла Лига откако вечерва со 0-3 славеа на „Рамон Санчез Писхуан“.

Гостувањата во Севиља секогаш се незгодни но Барселона со моќно издание ги освои трите бода.

Резултатот го отвори Рафиња во 21. минута, а Левандовски зголеми на 0-2 во 36. минута. Конечните 0-3 беа дело на Ерик Гарсија по пет минути игра во второто полувреме.

„Ќе дојде ден, кога пазарите отворени за трговија и размена на идеи, ќе бидат единствените борбени полиња“ - Виктор Иго

повеќе

Трагично е што воопшто треба да се бориме за зачувување на институција која отсекогаш била стожер на културниот живот во Македонија.

повеќе

Македонија нема рециклирачки капацитет за пластичната амбалажа, а со увозот на ѓубре како гориво во индустријата, станува и неофицијална депонија на ЕУ.

повеќе