Не му се допаѓа тоа што „баварците“ го меркаат Норвежанецот

Левандовски му се налутил на Баерн поради Халанд

Според пишувањата на Билд, Роберт Левандовски му се налутил на Баерн Минхен поради коментарите на Хасан Салихамиџиќ, кој не крие дека добро внимаваат и го го следат Ерлинг Халанд.

Роберт Левандовски смета дека Баерн Минхен не го цени доволно, Полјакот им се налутил на „баварците“ поради коментарите на Хасан Салихамичиќ наменети за Ерлинг Халанд.

Неодамна, спортскиот директор рече: „60 погодоци на 60 натпревари, секако дека го следиме, не сме аматери“.

Билд пренесува дека не се исклучува можноста за трансфер во 2022 година, но појасна слика ќе се има на стартот од следната година, неговиот агент Пини Захави планира да седне на преговори со раководството на Баерн во февруари или март.

Весникот исто така додава дека ова не е единствениот проблем, фрустрации кај голгетерот има и поради играта на Баерн односно тоа што не добива многу топки и не е доволно инволвиран во играта.

На мечот против Гројтер Фирт, Роберт Левандовски не постигна гол за прв пат по 15 натпревари во Бундеслигата (пропушти да го изедначи рекордот на Герд Милер). По крајот на мечот, Јулијан Нагелсман морал да го теши напаѓачот, а тој не се појавил ниту на настанот со соиграчите кои бил организиран од страна на Мануел Нојер.

Можеби поради еуфоријата што ја донесе туризмот - и желбата на самите жители на Грција да уживаат во одморите - пошироката јавност беше подготвена да ги толерира дневните бројки на новозаразени (во просек помеѓу 2.000 и 3.000 случаи во текот на летото). 

повеќе

Насловот асоцира и на резултатите од изборите, кои, кога ќе излезе оваа колумна, ќе бидат познати, иако најретко споменуван збор во кампањата беше зборот ДЕЦЕНТРАЛИЗАЦИЈА, кој е единствен начин за остварување на сите „големи“ ветувања што ги слушнавме изминативе две недели.

повеќе

Опонентите на академик Блаже Ристовски во Македонија го квалификуваа како националист, во белградскитe кругови  го именуваа како „бугарофил“, а во Бугарија го нарекуваа „Југословен“ и „србокомунист“. А тој си остана ист, исправен пред нападите и секогаш подготвен да им одговори на критичарите.

повеќе