Бундеслигата немала ваков голгетер речиси 50 години

Левандовски го изедначи рекордот на Милер па доби шпалир среде натпревар (ВИДЕО)

Роберт Левандовски го изедначи рекордот на Герд Милер од 40 погодоци во една сезона во Бундеслигата, Полјакот можеше и да го надмине легендарниот Германец, но го имаше промашувањето на кариерата.

Изедначен е рекордот на Герд Милер стар речиси 50 години, Роберт Левандовски попладнево погоди од пенал против Фрајбург и стигна до погодокот број 40 оваа сезона во Бундеслигата.

Полјакот потоа доби шпалир од своите соиграчи и честитки за големото постигнување.

До крајот на натпреварот, Роберт Левандовски можеше и да надмине легендарниот Германец, но го имаше промашувањето на кариерата и од неколку метри не успеа да ја затресе мрежата.

Узурпацијата на јавниот простор како камен за сопнување на граѓанскиот активизам.

повеќе

Паузата во борбата против коронавирусот, бизнисот ја користи за свое преструктуирање и за непосредни контакти со компаниите кои беа запоставени во изминатиот период.

повеќе

Страшно е да се помисли дека постојат луѓе што со години се распрашуваат, го истражуваат, и го следат животот на граѓаните преку социјалните мрежи и интернетот.

повеќе