Борусија Дортмунд

Летот на Борусија кон Лондон беше одложен поради неодговорниот Санчо

Борусија Дортмунд утре му гостува на Тотнем во првиот осминафинален натпревар од Лигата на шампионите, а денешниот пат кон Лондон на германскиот тим беше одложен за неколку часа. 

Борусија Дортмунд веќе е во Лондон каде вечерва на Вембли ќе има и тренинг, во пресрет на утрешниот меч против Тотнем во Лигата на шампионите.
 
Но, пристигнувањето во англиската метропола не беше во предвидениот термин и тоа само поради фудбалерот Џејдон Санчо.
 
Санчо си ги заборавил пасошот, па морал да се враќа до дома, а тоа го одложило полетувањето за некој час.
 

Би било добро роднините да не бидат жртви и да има повеќе повици кон роднините – функционери.

повеќе

Oд човекот кој успеа со сосема нова партија да го наруши целовековниот монопол на ПАСОК и Неа демократиа на грчката политичката сцена, може да се очекува буквално сѐ.

повеќе

Останува да видиме дали овој состав на Судот, кој дефинитивно е кадровски и професионално најслаб во досегашната наша државно-правна историја по осамостојувањето, ќе смогне сили за конечно да го пресече Гордиевиот јазол околу вака шверцуваната двојазичност.

повеќе