Премиерлига

Лестер со пресврт во второто полувреме го победи Кристал Палас (ВИДЕО)

Лестер го победи Кристал Палас и направи голем чекор кон Лигата на шампионите, тимот на Брендан Роџерс славеше со 2-1. 

Кристал Палас добро почна, со гол на Заха во 12. минута поведоа со 1-0.
 
По пет минути игра во вториот дел Кастањ изедначи на 1-1, а на десет минути до крајот Ихеначо постигна погодок за пресврт и победа на Лестер од 2-1.
 
На пет кола до крајот Лестер е на третата позиција со седум бодови повеќе од Вест Хем кој е петти.

Време е да се фокусираме врз суштинските проблеми. Време е да создадеме вистински ’општествен договор‘ за владеење на правото и на човековите права како главни столбови на европските вредности

повеќе

Стратешко партнерство на македонската влада со Зока енерџи солушнс, компанија регистрирана за обработка и отстранување на опасен отпад, не е правилен начин за решавање на проблемот во мала држава како Македонија.

повеќе

Цивилизацијата би можела да се дефинира како глутница која има рационална потреба да ги легитимира и образложи своите колежи, грабежи и узурпации.

повеќе