ФА Куп

Лестер ќе игра против Челси во финалето од ФА Купот (ВИДЕО)

Лестер со 1-0 го победи Саутемптон на Вембли и обезбеди меч за пехарот од ФА Купот кој ќе го игра против Челси. 

Лестер доминираше денеска на Вембли, фудбалерите на Брендан Роџерс беа значително подобар противник од Саутемптон и заслужено дојдоа до победата.
 
Клучниот момент се случи во 55. минута кога Ихеначо погоди за победа од 1-0.
 

Време е да се фокусираме врз суштинските проблеми. Време е да создадеме вистински ’општествен договор‘ за владеење на правото и на човековите права како главни столбови на европските вредности

повеќе

Стратешко партнерство на македонската влада со Зока енерџи солушнс, компанија регистрирана за обработка и отстранување на опасен отпад, не е правилен начин за решавање на проблемот во мала држава како Македонија.

повеќе

Цивилизацијата би можела да се дефинира како глутница која има рационална потреба да ги легитимира и образложи своите колежи, грабежи и узурпации.

повеќе