Премиерлига

Лестер е нов лидер во Премиерлигата, Лампард е чекор поблиску до отказ (ВИДЕО)

Лестер ја продолжи одличната форма и ја продлабочи кризата на Челси откако победи со 2-0 во денешниот меч од Премиерлигата. 

Лестер барем до утре ќе биде лидер во Премиерлигата откако денеска го победи Челси со 2-0 и освои три бода кои го лансираа на првото место.
 
Резултатот го отвори Ендиди уште во шестата минута од мечот, а пред крајот на првиот дел Медисон постигна гол за конечни 2-0.
 
Во финишот од мечот Вернер даде гол, но ВАР му го поништи поради офсајд.
 
Овој пораз дополнително го затресе столчето на Френк Лампард, Челси е на осмата позиција на табелата, а може да биде поминат и од други екипи кои имаат помалку мечеви од нив.

Реакцијата на семејството и блиските во однос на пандемијата е пресуден фактор кој влијае на емотивната состојба, размислувањата и однесувањето на младите.

повеќе

Можеби по нас ќе дојдат некои нови клинци што прегрнати ќе го слушаат мртвиот Џоле и ќе го разберат подобро отколку што го разбравме ние на кои со години жив на глуви уши ни пееше за љубовта.

повеќе

За државата Македонија, Македонците се посебен народ со повеќевековна традиција, кои зборуваат, творат, се радуваат и тагуваат на македонски јазик, веќе со векови, во и надвор од територијата на нашата држава.

повеќе